22.02.2023

“Hesburger”: Tagad 95% mūsu loģistikas izmanto atjaunojamo dīzeļdegvielu, kas ražota no izlietotas cepamās eļļas

Katru gadu ātrās ēdināšanas restorānu ķēdes “Hesburger” apgādes automašīnas Baltijas valstīs mēro vismaz 500 000 kilometru. Tagad 95% šo “Hesburger” loģistikas pārvadājumu tiek izmantota atjaunojamā dīzeļdegviela, un tā daļēji tiek ražota no izlietotas cepamās eļļas, kas iegūta no uzņēmuma restorāniem. Paplašinot aprites ekonomikas sadarbību ar pasaulē vadošo atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotāju “Neste”, “Hesburger” loģistikas radītās emisijas Baltijā samazināsies par aptuveni 90%, salīdzinot ar fosilās degvielas radītajām emisijām. Pirmie “Hesburger” apgādes auto, kas izmanto atjaunojamo dīzeļdegvielu, jau ir devušies ceļā pa Baltijas ceļiem.

“Hesburger” un “Neste” uzsāka aprites ekonomikas sadarbību 2021. gada beigās, un no 2022. gada janvāra līdz 2022. gada oktobrim no “Hesburger” restorāniem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā iegūti jau vairāk nekā 148 000 litri izlietotas cepamās eļļas, to pārvēršot par “Neste MY” atjaunojamo dīzeļdegvielu. Raugoties nākotnē, “Hesburger” mērķis ir panākt, ka līdz 2025. gadam 100% uzņēmuma loģistikas Baltijas valstīs izmanto tikai atjaunojamo dīzeļdegvielu.

“Jau gadiem esam bijuši savas industrijas pionieri, attīstot dažādas “zaļās” iniciatīvas, sākot ar saules paneļu uzstādīšanu un darbinieku uniformu ražošanu no pārstrādātiem materiāliem līdz veģetāro produktu iekļaušanai restorānu ēdienkartē. Apzinoties, ka transports ir viens no iemesliem, kas veicina globālo sasilšanu, esam strādājuši, lai atrastu veidus, kā samazināt oglekļa pēdas nospiedumu, ko rada mūsu loģistika. Katru gadu mūsu restorāni Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un arī Somijā saražo milzīgu apjomu izlietotas cepamās eļļas – līdz pat 420 tonnām. Tādēļ esmu ļoti gandarīta, ka, sadarbojoties ar “Neste”, izlietotā cepamā eļļa kopā ar citiem organiskajiem atkritumiem pārtaps par atjaunojamo dīzeļdegvielu, ko varēs izmantot mūsu apgādes kravas automašīnas, tā radot ievērojamu aprites ekonomikas sadarbības projektu,” saka Ieva Salmela, “Hesburger” mārketinga un starptautiskās attīstības direktore.

“”Neste” mērķis ir kļūt par pasaules līderi atjaunojamo un aprites ekonomikas risinājumu jomā. Tāpat, sākot no 2030. gada, katru gadu vēlamies palīdzētu saviem klientiem un partneriem samazināt siltumnīcefektu veidojošo gāzu emisijas vismaz par 20 miljoniem tonnu gadā. Mēs esam priecīgi redzēt biznesa vides pieaugošo interesi par ilgtspēju visā Baltijas reģionā, kas mudina uzņēmumus meklēt partnerības un kopīgus risinājumus, lai cīnītos pret klimata pārmaiņām. Sadarbība ar “Hesburger” ir lielisks piemērs tam, kā uzņēmumi, izmantojot aprites ekonomikas partnerības, var veikt izmaiņas vietējā tirgū, radot ietekmi globālā mērogā,” norāda Jone Sestakauskaite, “Neste” ilgtspējīgas partnerības vadītāja mārketinga un pakalpojumu jomā Baltijā.

Saskaņā ar “Neste” aplēsēm, aizvietojot fosilo degvielu, ko gadā patērē “Hesburger” restorānu apgādes automašīnas Baltijā un Somijā, ar atjaunojamo dīzeļdegvielu, siltumnīcefektu veidojošo gāzu emisiju apjoma samazinājums ik gadu būs pielīdzināms tam, ja no ceļiem noņemtu 350 privātās automašīnas.

 

Par “Hesburger”:
“Hesburger” ir lielākā ātrās ēdināšanas restorānu ķēde Somijā un Baltijā ar vairāk nekā 40 gadu pieredzi nozarē. Latvijā šobrīd ir 51 restorāns. Uzņēmuma pārdošanas apjoms Latvijā 2022. gadā sasniedza 43,08 miljonus eiro.

Par “Neste”:
Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) rada risinājumus cīņai ar klimata pārmaiņām un ātrākai pārejai uz aprites ekonomiku. Mēs pārstrādājam atkritumus, pārpalikumus un inovatīvas izejvielas atjaunojamās degvielās un ilgtspējīgās izejvielās plastmasai un citiem materiāliem. Mēs esam pasaules vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotājs, kas attīsta ķīmisko vielu pārstrādi, lai cīnītos ar plastmasas atkritumu problēmu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam palīdzēt klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, izmantojot mūsu atjaunojamos un aprites ekonomikas risinājumus vismaz par 20 miljoniem tonnu ik gadu. Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam padarīt Porvo naftas pārstrādes rūpnīcu Somijā par ilgtspējīgāko šāda veida ražotni Eiropā. Mēs ieviešam atjaunojamas un pārstrādātas izejvielas, piemēram, sašķidrinātus plastmasas atkritumus, kā pārstrādes rūpnīcas izejmateriālus. Mēs esam apņēmušies līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa izmešu ziņā neitrālu ražošanu, un līdz 2040. gadam mēs samazināsim pārdoto produktu oglekļa emisiju intensitāti par 50 %. Mēs arī esam noteikuši augstus standartus attiecībā uz bioloģisko daudzveidību, cilvēktiesībām un piegādes tīkliem. Mēs pastāvīgi esam iekļauti pasaules ilgtspējīgāko uzņēmumu sarakstā Dow Jones ilgtspējības indeksā un Global 100 sarakstā. 2022. gadā Neste ieņēmumi bija 25,7 miljardi eiro. Lasiet vairāk: neste.com