20.03.2024

“Hesburger” ieiet Polijas tirgū

Somijas un Baltijas lielākā ātrās ēdināšanas restorānu ķēde “Hesburger” turpina attīstīties ārvalstīs, uzsākot darbību Polijas galvaspilsētā Varšavā. Polijā uzņēmums darbosies saskaņā ar jaunu konceptu, nodrošinot produkciju pasūtījumiem tikai piegādei uz mājām. Kopumā šobrīd “Hesburger” Polijā strādā astoņi cilvēki.

Ieejot Polijā, “Hesburger” izmēģina jaunu konceptu, kas piedāvā klientiem iegādāties produktus, saņemot tos tikai ar ēdiena piegādes pakalpojumu sniedzēju starpniecību. Polijā iespēja iegādāties produktus pie kases, ieturēt maltītes uz vietas vai saņemt produktus līdzņemšanai, izmantojot “drive in” jeb auto kasi, šī koncepta ietvaros nav paredzēta. Šajā valstī “Hesburger” apkalpo klientus, kuri veic pasūtījumus, izmantojot ēdienu piegādes servisa “Bolt” pakalpojumus.

“Hesburger” starptautiskās attīstības un mārketinga direktore Ieva Salmela stāsta: “Ar lielu interesi gaidām, kādi būs mūsu sasniegumi un kāda būs “Hesburger” nākotne Polijā. Mēs ticam, ka mūsu produkti garšos arī Polijas iedzīvotājiem.”

Šobrīd “Hesburger” restorāni atrodas Polijas kaimiņvalstīs: Lietuvā, Vācijā un Ukrainā.

“Vietējie Polijas iedzīvotāji ir pazīstami ar mūsu produktiem, lai gan šajā valstī “Hesburger” iepriekš nav darbojies. Polijas iedzīvotāji ceļo uz Baltijas valstīm, kur “Hesburger” ir ļoti populārs, un 2023. gada klientu aptaujā jau trešo gadu pēc kārtas “Hesburger” tika atzīts par populārāko ātrās ēdināšanas ķēdi Baltijā,” stāsta I. Salmela.

Viņa papildina, ka izejvielas “Hesburger” Polijā tiek piegādātas no noliktavas un majonēzes ražotnes, kas atrodas Lietuvā, Kauņā.

“Mēs turpināsim aktīvi paplašināties ne tikai Polijā, bet arī citās valstīs, kur “Hesburger” restorāni ir pieejami iedzīvotājiem jau tagad. Šogad visvairāk pieaugs mūsu restorānu skaits Bulgārijā,” atklāj I.Salmela.

Tikmēr Latvijā 2023. gadā, salīdzinot ar 2022. gadu, “Hesburger” pārdošanas apjoms palielinājies par 25%, sasniedzot 53,92 miljonus eiro. Šogad uzņēmums Latvijā plāno atvērt vēl divus restorānus, kā arī uzsākt digitālo kasu sistēmu darbību. Savukārt Baltijā 2024. gadā paredzēts atvērt 10 jaunus “Hesburger” restorānus.

Kopumā šobrīd “Hesburger” restorāni atrodas 8 Eiropas valstīs: Somijā – 272, Lietuvā - 59, Latvijā - 51, Igaunijā - 50, Bulgārijā - 28, Ukrainā - 7, Vācijā - 2 un Polijā - 1.