05.05.2015

Hesburger pētījums: tikai 20% Latvijas iedzīvotāju katru dienu uzturā lieto augļus un ogas

Salīdzinot ar Lietuvu un Igauniju, Latvijas iedzīvotāji retāk savā ēdienkartē katru dienu iekļauj augļus un ogas, secināts „Hesburger” veiktajā pētījumā par Baltijas valstu iedzīvotāju augļu un ogu ēšanas paradumiem. Kamēr Latvijā augļus un ogas katru dienu ēd 20% iedzīvotāju, Lietuvā tie ir 35%, savukārt lielākais augļu un ogu patēriņš vērojams Igaunijā - 55% respondentu atzinuši, ka to dara katru dienu.

Pētījuma rezultāti atklāj, ka kopumā tikai 37% Baltijas iedzīvotāju izvēlas uzturā lietot augļus un ogas katru dienu. Salīdzinot ar pārējām Baltijas valstīm, Latvijas iedzīvotāji biežāk (46%) norādījuši, ka augļus un ogas uzturā lieto vairākas reizes nedēļā, kas, neskatoties uz zemo ikdienas patēriņu, tomēr ir apmierinošs rādītājs.

Turpina Ieva Salmela, „Hesburger” attīstības direktore Baltijas valstīs: „Vērtējot pētījuma rezultātus, jāsecina, ka Baltijas valstu iedzīvotāji ikdienas uzturā nelieto augļus un ogas bieži un pietiekamā daudzumā. Ar mērķi veicināt augļu un ogu lietošanu uzturā, Hesburger savā sortimentā visā Baltijā ieviesis jaunu produktu līniju – smūtijus. Tā ir iespēja dažādot veidus, kā ēdienkartē regulāri iekļaut augļus un ogas, tādējādi bagātinot organismu ar vitamīniem, minerālvielām un citām organismam tik nepieciešamām vielām.”

Latvieši atzīst – augļu un ogu ēšana nav kļuvusi par ikdienas paradumu

Noskaidrojot svarīgākos iemeslus, kāpēc iedzīvotāji izvēlas uzturā lietot augļus un ogas, 74% Baltijas valstu iedzīvotāju norādījuši, ka tie ir garšīgi, un tas arī ir galvenais iemesls, kāpēc viņi izvēlas tos uzturā lietot regulāri. Kā otro svarīgāko iemeslu augļu un ogu lietošanai uzturā 60% Latvijas iedzīvotāju atzinuši veselīgumu, savukārt 54% procenti norādījuši, ka tas ir arī lielisks vitamīnu avots.

Lielākā daļa jeb 91% aptaujāto Baltijas valstu iedzīvotāju norādījuši, ka visbiežāk augļus un ogas lieto svaigā veidā – šādu atbildi snieguši arī 86% no aptaujātajiem Latvijas respondentiem. Interesanti, ka otrs biežākais augļu un ogu lietošanas veids Latvijā ir žāvēti augļi un ogas, kamēr Igaunijā (38%) un Lietuvā (37%) par otru populārāko augļu un ogu lietošanas veidu atzīta to pievienošana citiem ēdieniem, piemēram, jogurtam vai brokastu pārslām.

Vaicājot iemeslus, kāpēc daļa Latvijas iedzīvotāju augļus un ogas uzturā lieto tikai dažas reizes mēnesī vai retāk, respondenti atzinuši, ka augļu un ogu ēšana nav izveidojusies par viņu ikdienas paradumu (60%), tie ir salīdzinoši dārgi produkti (39%), kā arī Latvijā ir īsa vietējo augļu un ogu sezona (28%).

Par Hesburger smūtijiem

Hesburger smūtiji ir gatavoti no svaigām ogām un augļiem uz jogurta vai sulas bāzes. Smūtiju sortimentā ir trīs veidi – mango-bumbieru, zemeņu-banānu un meža ogu-banānu. Tā kā smūtiji tiek gatavoti pēc pasūtījuma, tie vienmēr ir svaigi. Jaunā produktu līnija pieejama visos “Hesburger” restorānos Latvijā.

Par veikto pētījumu

Baltijā un Somijā lielākā ātrās ēdināšanas restorānu ķēde„Hesburger” sadarbībā ar interneta pētījumu paneli „Solid Data” 2015. gada aprīlī veikusi Baltijas valstu iedzīvotāju aptauju par augļu un ogu ēšanas paradumiem. Pētījumā piedalījās 505 Latvijas, 505 Lietuvas un 504 Igaunijas iedzīvotāji vecumā no 16 līdz 45 gadiem.