07.03.2022

“Hesburger” aiziet no Krievijas un Baltkrievijas tirgiem

Aizvadītās nedēļas laikā “Hesburger” fokuss ir bijusi palīdzības sniegšana Ukrainas iedzīvotājiem, nodrošinot ēdienu no uzņēmuma restorāniem Kijevā, kas tika uzsākta jau 28. februārī un turpinās. Līdztekus tam jau pagājušajā nedēļā uzņēmums ir nolēmis pamest Krievijas un Baltkrievijas tirgus.

Kopumā “Hesburger” Ukrainā ir 7 restorāni, un tie visi atrodas Kijevā. Uzņēmums šajā valstī nodarbina aptuveni 100 cilvēkus.

Šobrīd “Hesburger” darbinieki Ukrainā brīvprātīgi dodas uz slēgtajiem restorāniem, lai pagatavotu maltītes bērnu namiem, pansionātiem, palīdzības sniedzējiem un citiem iedzīvotājiem. Ēdiena piegāde tiek koordinēta ar vietējo palīdzības sniegšanas organizāciju starpniecību.

“Mēs patiesi esam noraizējušies par situāciju Ukrainā un turpinām rūpīgi sekot līdzi jaunākajām ziņām, cerot, ka drīzumā šajā valstī atgriezīsies miers. Mūsu rīcībā ir informācija, ka visi “Hesburger” darbinieki Ukrainā ir sveiki un veseli. Tāpat, lai gan šobrīd mūsu restorāni Ukrainā ir slēgti, atbalstām mūsu darbiniekus, turpinot maksāt viņiem algu,” saka Kari Salmela, “Hesburger” izpilddirektors.

Jau pagājušajā nedēļā “Hesburger” ir pieņēmis lēmumu aiziet no Krievijas un Baltkrievijas tirgiem, savukārt patlaban norit darbs pie detalizētāka plāna abu šo tirgu pamešanai. Krievijā ir 39 “Hesburger” restorāni, bet Baltkrievijā – 4. Restorāni šajās valstīs tiks slēgti iespējami drīz.