04.03.2014

„Hesburger” ievieš eko bērnu rotaļlietas un izglītos par vidi

Kopš marta sākuma visos ātrās ēdināšanas ķēdes “Hesburger” restorānos ir pieejams jauns izglītojošs un videi draudzīgs Detektīva lāča Ekku bērnu komplekts. Ar mērķi izglītot par vides jautājumiem, komplekta rotaļlietas izgatavotas no otrreizējās pārstrādes materiāliem un tajās iekļauti praktiski uzdevumi bērniem par dabas saudzēšanu. Daļa no komplekta precēm ražotas Latvijā.

Informē Ieva Salmela, „Hesburger” attīstības direktore Baltijas valstīs: “Rūpes par dabu un apkārtējo vidi Hesburger vienmēr ir bijusi svarīga darba sastāvdaļa. Zaļo domāšanu esam iekļāvuši savā ikdienā un restorāna darba organizācijā, lai taupītu patērētos dabas resursus. Tieši tāpēc bērnu atraktīva iesaistīšana un izglītošana par vides aizsardzību ir likumsakarīgs solis. Esam izveidojuši praktisko uzdevumu aktivitāšu burtnīcu, lai radītu sākotnējo izpratni par apkārtējo vidi un nostiprinātu pārliecību, ka lielas lietas sākas no katra paša atbildības un ikdienas paradumiem.”

Komplektā iekļauti krāsojamie zīmuļi, blociņš, uzdevumu burtnīca, mugursoma un maciņš, kas ražoti no otrreizējās pārstrādes materiāliem – poliestera, papīra, kartona un koka.

Jaunais eko rotaļlietu komplekts tapis sadarbībā ar Somijas uzņēmumu TouchpointOY, kas ir specializējies ekoloģisko materiālu ražošanā. Turpina uzņēmuma dibinātāja, pārdošanas un mārketinga direktore Karita Peltonena (Carita Peltonen):

“Mums bija būtiski radīt tēlu – lāci Ekku, kas aizrauj bērnus un ar kura palīdzību preču otrreizēja pārstrāde kļūst bērniem svarīga. Tai pat laikā būtiski ir neaizmirst, ka bērniem ir jākustas, tāpēc Hesburger Eko kids koncepts apvieno izglītošanu ar rotaļāšanos. Īpaši esmu gandarīta, ka komplekta izstrādes laikā ir izveidojusies veiksmīga sadarbība ar Latvijas uzņēmumu Digital Mouse, kas ražo videi draudzīgos blociņus un trīsstūrveida burtnīcas.”

Mugursoma un maciņš ir izgatavoti no otrreizēji pārstrādāta poliestera (rePET), kas iegūts no lietotiem plastmasas izstrādājumiem. Zīmuļi iepakoti pārstrādātā eko kartona iepakojumā. Savukārt Latvijā ražoto blociņa un trīsstūrveida burtnīcas izgatavošanā ir izmantots otrreizēji pārstrādāts papīrs bez matētas virsmas pārklājuma. Turklāt komplektā iekļaujot preces no Latvijas, “Hesburger” turpina politiku sadarboties ar vietējiem uzņēmumiem tajos reģionos, kuros ir “Hesburger”.