Hyvinkää paraugrestorāns

Hyvinkää eko-Hese 

2012. gada jūlijā Hivinkē pilsētā (Hyvinkää) Somijā tika atklāts jauns “Hesburger“ restorāns, kurā efektīvi izmanto dabiskos enerģijas avotus. Jaunajā restorānā uzmanības centrā ir kompleksa energoefektivitāte un centieni samazināt enerģijas patēriņu. Par vides saudzēšanu ir domāts  gan izvēloties ierīces, gan celtniecības materiālus.

Ekorestorānā izmanto vēja un saules enerģiju, kā arī zemes siltumu. Vēja turbīnas un saules paneļi restorāna vajadzību nodrošināšanai ražo elektrību bez piesārņojuma. Nekustamā īpašuma apkurei un dzesēšanas sistēmās izmanto zemes siltumu. Tiek izmantots arī no aukstajām telpām savācamais kondensāta siltums. Restorāna īpatnība ir tā zaļais jumts, kas gaisu attīra no piesārņojuma un ogļskābās gāzes. Zaļais jumts vasarā aizkavē liekā siltuma iekļūšanu telpās, un ziemā ir kā papildus garants siltuma saglabāšanai. Restorānā ir arī pārvietošanās kontroles sistēma bez elektrības.

Elektrību taupošas ierīces

“Hesburger“ ražotie grauzdētāji, sildītāji un grili izdala mazāk siltuma un ir ar elektrību taupošu ekofunkciju. Restorāna iekštelpu un āra apgaismojums ir risināts ar LED gaismekļiem, kuri patērē nelielu daudzumu enerģijas, un taupīgajām lampām, kurām gandrīz nemaz nav nepieciešama apkope. Ēkas un apkārtējās teritorijas LED apgaismojums, salīdzinājumā ar parasto restorāna apgaismojumu, gada laikā ietaupa apmēram 26 MWh elektrības.