Samazināts izmešu daudzums

Pārdomātā transporta sistēma samazina nobraukto kilometru skaitu

“Hesburger“ centrālā noliktava un ražošanas telpas atrodas Kaarina pilsētā, Somijā. Centrālajā noliktavā tiek nogādātas visas restorāniem nepieciešamās preces, piederumi un izejvielas. No turienes tās tiek optimizētas un  pārvestas tālāk uz dažādu reģionu restorāniem. Tādējādi tiek novērsti nevajadzīgi braucieni. Centralizētā piegādes sistēma ļauj ietaupīt desmitiem braucienu.

Īpaša uzmanība tiek pievērsta transporta ķēdes gudrai plānošanai. “Hesburger“ kravas automobiļi brauc iespējami īsus maršrutus un rada mazāk izmešu. Kopš 2012. gada rudens “Hesburger“ pārvadājumu ceļi ir optimizēti, un tādējādi ir samazinājies nobraukto kilometru skaits un CO2 izmeši. Pasūtījumu sistēma nodrošina tikai pilnībā piekrautu kravas automobiļu un treileru braucienus.

Loģistikā ir izslēgta arī nevajadzīgo papes iepakojumu izmantošana: liela daļa preču restorāniem tiek piegādāta atkārtoti izmantojamās plastmasas kastēs.

Arī elektroniskais rēķins samazina nobraukto kilometru skaitu

Jau kopš 2002. gada  “Hesburger“ izmanto elektronisko rēķinu sistēmu. Elektroniskie norēķini samazina papīra atkritumu uzkrāšanos un vides noslodzi. Pāreja uz elektroniskajiem rēķiniem ļauj ietaupīt tradicionālās vēstules formā nosūtāmo rēķinu papīra izdevumus, to drukāšanai un pārvadāšanai patērējamo enerģiju.

Elektroniskā rēķina sagatavošana rada apmēram uz pusi mazāk oglekļa dioksīda izmešu nekā papīra rēķins. Papīra rēķina aploksnē oglekļa dioksīda slodzi uz dabu palielina arī tā pārvadāšana - katru rēķinu nepieciešams sūtīt uz kādu konkrētu adresi, izmantojot transporta sistēmas.