Saules enerģijas izmantošana

Energoefektīvi risinājumi restorānos 

Vairāki “Hesburger“ restorāni saņem siltumu ar atjaunojamo energoavotu palīdzību. Uz dažiem jauno restorānu jumtiem jau ir saules paneļi, remontdarbu laikā tie tiek uzstādīti arī senāk atvērtajos restorānos.

Saules paneļi uzsilda restorāna gaisu un ūdeni. Tipisks, ar jaunu tehniku aprīkots “Hesburger“ restorāns, kopā ar citiem videi draudzīgiem energorisinājumiem, ir pilnībā neatkarīgs no centrālās vai eļļas apkures.

Siltums netiek laists vējā

“Hesburger“ restorānos ir siltuma uzraudzības sistēma. Kad kondicionieris izvada silto iekštelpu gaisu, tā siltums tiek akumulēts un novirzīts aukstā ienākošā gaisa uzsildīšanai. Saglabājot siltumu, tiek samazināts apkurei patērējamās enerģiju daudzums.

Virtuves iekārtas patērē mazāk

“Hesburger“ restorānu virtuvēs tiek izmantotas daudzas uzņēmuma produktu attīstības rezultātā izveidotas ierīces. Šo ierīču izstrādi ir veicinājusi vēlme saņemt restorānu lietošanas mērķiem precīzi atbilstošas un energoefektīvas mašīnas. Restorānu energopatēriņš, pateicoties jaunajām ierīcēm, ir ievērojami samazinājies.

Jaunākajos “Hesburger“ restorānos tiek saglabāts aukstuma ierīču izvadītais siltums, un to izmanto restorāna klimata ierīcēs cirkulejošā  gaisa un restorāna ūdens uzsildīšanai. Siltuma saglabāšanas sistēma bieži saražo tik daudz enerģijas, ka restorānos gandrīz vai nav nepieciešama papildu apkure.

Apgaismošana ir svarīga

“Hesburger“ restorānos pakāpeniski notiek pāreja uz videi draudzīgo LED spuldzīšu izmantošanu gaismekļos. LED spuldzīšu energopatēriņš, salīdzinājumā ar parastajām kvēlspuldzēm, ietaupa līdz 90 procentiem elektrības. LED spuldzītes kalpo ilgi, un tās nesatur ne dzīvsudrabu, ne citus bīstamos atkritumus.

Visu “Hesburger“ restorānu apgaismojums pakāpeniski pāriet uz LED tehnoloģiju. Gaismas reklāmas un āra reklāmas jau pašlaik daudzos restorānos tiek apgaismotas, izmantojot  jauno tehnoloģiju. Nākotnē LED spuldzītes aizvien vairāk tiks izmantotas arī restorānu griestu lampās un āra apgaismojumā.