Mīlestība pret kartupeļiem

Plaši, atklāti lauki ar vienmērīgi izvietotām vējdzirnavām – šāds skats vērojams tikai Nīderlandē. Leleistades pilsētā apstākļi kartupeļu audzēšanai ir labvēlīgi, jo sezona šeit ir aptuveni divreiz garāka nekā Somijā. Šī ir arī kraukšķīgo “Hesburger” frī kartupeļu izcelsmes vieta.

“Hesburger” frī kartupeļus piegādā ģimenes uzņēmums “McCain Foods Holland BV”, kas ar kartupeļu audzēšanu nodarbojas gadiem un šo gadu laikā uzkrātā pieredze ļauj izaudzēt izcilas garšas dārzeņus. “McCain” piegādā “Hesburger” aptuveni 5,5 miljonus kilogramu frī kartupeļu gadā.

No lauka līdz restorānam

Tu vari sagaršot īstus kartupeļus, baudot “Hesburger” frī, jo tie ir pagatavoti no veseliem kartupeļiem. Rūpīgi atlasīto šķirņu kartupeļiem, piemēram, ZorbaDaisyLady AnnaInnovatorFontaneMarkies un Royal, ir izcils izmērs un konsistence, kas tos padara īpaši piemērotus frī kartupeļu pagatavošanai.

No lauka novāktie kartupeļi tiek transportēti uz netālu esošo ražotni, kur tie tiek nomazgāti, nomizoti, sagriezti, apstrādāti, sasaldēti un iepakoti. Visā ražošanas procesā kartupeļu un no tiem pagatavoto frī kartupeļu kvalitāte tiek rūpīgi uzraudzīta.

Gatavie frī kartupeļi tiek nosūtīti uz “Hesburger” centrālo noliktavu Saue, Igaunijā, no kurienes tie tiek piegādāti “Hesburger” restorāniem visā Baltijā. Kvalificētie restorānu darbinieki fritē frī kartupeļus rapšu eļļā, līdz tie ir kraukšķīgi un zeltaini brūni, gatavi pasniegšanai mūsu klientiem.

Atbildīga lauksaimniecība un ražošana

“McCain Foods” atbalsta atbildīgas lauksaimniecības kartupeļu audzētājus. Vējdzirnavas un saules baterijas ir būtiska ilgtspējīgas lauksaimniecības daļa. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas un kontrolējot ūdens izmantošanu, ir iespējams samazināt lauksaimniecības ietekmi uz vidi.

Ražojot frī kartupeļus, tiek ņemti vērā arī dažādi vides aspekti. “McCain Foods” ražotnes sistemātiski samazina enerģijas, ūdens un metāna izmantošanu. Uzņēmuma ražošanas procesa mērķis ir panākt bezatkritumu ražošanu, kuras ietvaros, piemēram, kartupeļu mizas tiktu izmantotas kā dzīvnieku barība vai no tām tiktu radīta biogāze.

“Vējdzirnavas un saules baterijas ir būtiska ilgtspējīgas lauksaimniecības daļa.”

Hesburger